Yhteystiedot

Yleisiä puhelinnumeroita ja sähköposteja
  Vaihde ja asiakaspalvelu (06) 557 0111
  JAPO Asiakastuki (06) 557 0124
  Tekniset JAPO Myymälä (06) 557 0115
  JAPO Ohjelmistot (06) 557 0150
  JAPO Huolto (06) 557 0162
  Laskutus (06) 557 0121
  Faxi (06) 557 2788
     
 

Sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@japoyhtiot.fi
 

 
  JAPO Asiakastuki asiakastuki@japo.fi
  Tekniset JAPO Myymälä / myynti myynti@japoyhtiot.fi
     
  Postiosoite

Kauppakatu 10
62900 ALAJÄRVI

  Tutustu meihin täällä:

JAPO Liite (pdf)

 

Aukioloajat
Tekniset JAPO Myymälä arkisin ma - pe 09 - 17
  lauantaisin 10 - 14
     
Asiakaspalvelu arkisin ma - pe 09 - 16
  lauantaisin suljettu
 

JAPO
Vaihde   Puh. (06) 557 0111
     
Toni Harjula toni.harjula@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0119
Tuija Silver-Lager tuija.silver-lager@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0125
Soile Kivipelto soile.kivipelto@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0111
Sami Penttilä sami.penttila@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0124
     
 

JAPO Verkot
JAPO Verkot   Puh. (06) 557 0111
Vikailmoitukset, lankapuhelimesta, ilmaisnumero (24h) Puh. 10019
Vikailmoitukset, matkapuhelimesta (24h) Puh. (06) 557 0019
Vikailmoitukset sähköpostitse vikailmoitukset@japoyhtiot.fi
     
Veli-Matti Levijoki veli-matti.levijoki@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0120
Petri Lahdenmäki petri.lahdenmaki@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0117
Seppo Väliaho seppo.valiaho@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0116
 

Tekniset JAPO Myymälä
Tekniset JAPO Myymälä myynti@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0115
     
Jari Kuhalampi jari.kuhalampi@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0160 GSM (050) 066 4706
Kari Mattila kari.mattila@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0115 GSM (040) 772 2899
Vesa Peltola vesa.peltola@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0159 GSM (044) 557 0159
Antti Nelimarkka antti.nelimarkka@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0115 GSM (044) 557 2400
 
JAPO Töysä
  Myynti ja huolto Keskustie 8
63600 TÖYSÄ
     
Juha Valtakoski juha.valtakoski@japoyhtiot.fi Puh. (0500) 791 897 tai (0400) 791 897
 

JAPO Ohjelmistot
JAPO Ohjelmistot   Puh. (06) 557 0150
     
Jukka Salmenautio jukka.salmenautio@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0151 GSM (044) 557 0151
Jarkko Salo jarkko.salo@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0152 GSM (044) 557 0152
Sami Hautamäki sami.hautamaki@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0153 GSM (044) 557 0153
Ilkka Klemola ilkka.klemola@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0154 GSM (044) 557 0154
Petri Paimen  petri.paimen@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0155 GSM (044) 557 0155
Pasi Jokiaho pasi.jokiaho@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0156 GSM (044) 557 0156
Jani Vuorela jani.vuorela@japoyhtiot.fi GSM (044) 557 0165
Janne Pekkarinen janne.pekkarinen@japoyhtiot.fi Puh. (06) 557 0157 GSM (044) 557 0157
Jukka Anttikoski  jukka.anttikoski@japoyhtiot.fi  Puh. (06) 557 0158 GSM (044) 557 0158
Seppo Laitinen  seppo.laitinen@japoyhtiot.fi GSM (044) 557 0166

 

 

Käyntiosoite Kinaporintie 11
    62900 ALAJÄRVI
 

JAPO Huolto
JAPO Huolto   Puh. (06) 557 0162
     
Ilkka Salo ilkka.salo@japoyhtiot.fi GSM (050) 561 9722
Veli-Matti Varila veli-matti.varila@japoyhtiot.fi GSM (050) 561 9723
Jussi Lillstrang jussi.lillstrang@japoyhtiot.fi GSM (044) 557 0164
 

Palveluiden irtisanominen
  JAPO Palvelut voit käydä irtisanomassa myymälässämme tai tulostaa irtisanomislomake, postittaa tai faxata se meille. Huomaathan, että palveluissamme on irtisanomisaika.
     
  Lähetä irtisanomislomake osoitteeseen:
     
  JAPO
  Kauppakatu 10
  62900 ALAJÄRVI
     
  Tai faxaa numeroon: (06) 557 2788
 

Plus liittymä
 
Tietoturva ja muut
 
Sopimusehdot

JAPO, Kauppakatu 10, 62900 ALAJÄRVI, Puh. (06) 557 0111, Fax (06) 557 2788, www.japo.fi